Wyszukiwarka

Aktualności

W pełni zasłużone zwycięstwo

• autor: juniorzy89, 2014-09-07 18:56

W sobotnie popołudnie nasza ekipa juniorów wybrała się do Ryczowa by zmierzyć się z tamtejszym Orłem w 4 kolejce II ligi juniorów starszych. W porównaniu do meczu z Wieprzem trener Adam Socha miał nie mały orzech do zgryzienia. Na mecz z różnych powodów nie pojechali: Nikodem Gajczak, Filip Gajczak, Piotr Młocek, Tomasz Hajost, a do seniorów powrócili Damian Mikołajek oraz Sebastian Misiek. Cieszy za to powrót po prawie rocznej przerwie Mateusza Chmiela, który w minioną sobotę zaliczył dobry mecz.

Pierwsze minuty spotkania nie wyglądały najlepiej. Gospodarze panowali nad tym co działo się na boisku, oddali przy tym kilka groźnych strzałów które na szczęście nie sprawiły problemów naszemu bramkarzowi. W pierwszej połowie nie oddaliśmy praktycznie żadnego strzału który mógłby w jakikolwiek sposób zmienić przebieg meczu. W końcówce nasz zespół przeprowadził świetnie zapowiadającą się kontrę, w ostatniej chwili z sytuacji sam na sam z bramkarzem drużynę Ryczowa uratował jeden z obrońców. Do przerwy wynik remisowy 0-0.

Po przerwie ponownie gospodarze ruszyli śmiało do przodu, ale raz po razie obijali się o szczelną obronę Leskowca. Z biegiem czasu Ryczów słabł a my zyskiwaliśmy w środku pola jak i na skrzydłach. Swoje okazje mieli Mateusz Kiszczak oraz Andrzej Graca, a i Mateusz Chmiel raz po razie nękał obronę rywala. W 64 minucie nastąpił przełom. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Łukasz Ryczek, obrońca Ryczowa popełnił błąd wpuszczając piłkę w pole karne. Najlepiej w całej sytuacji zachował się Mateusz Kiszczak, który przyjął piłkę i już wywracając się uderzył koło słupka wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. W 75 minucie doszło do zmiany w naszych szeregach za Szymona Pytla wszedł Kacper Żydek i to właśnie ten piłkarz podwyższa wynik na 2-0 kilka minut później. W dobrej sytuacji wyparzył go Maciej Bury, posłał prostopadłą piłkę, Żydek zagarniając ją, popędził w stronę bramki mając na plecach 3 przeciwników i z okolic 16 metra uderzył tuż przy dłuższym słupku. W 85 minucie na placu gry melduje się jeszcze Adrian Kukuła, który zmienia strzelca pierwszej bramki Mateusza Kiszczaka. Kilka minut przed końcem kontra gospodarzy, piłka ląduje w siatce lecz na nasze szczęście sędzia boczny dopatrzył się spalonego. Wynik końcowy 2-0 dla Leskowca.

Zwycięstwo nie było łatwe, rywal przysporzył nam dużo problemów. Mimo braku czołowych zawodników zmiennicy pokazali, że śmiało można na nich polegać. Na pochwałę zasługuje cały zespół, ocenia trener Leskowca, Adam Socha.

Skład Leskowca: Bury K. - Romaniuk, Ryczek, Drzewiecki, Mikołajek M. - Pytel(75' Żydek), Bury M., Socha, Chmiel - Graca, Kiszczak(85' Kukuła)

Gole: Kiszczak, Żydek

Kolejnym rywalem Leskowca będzie Naroże Juszczyn, mecz o 16:00 w Rzychach